Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

3
5-10 людей в Умані щодня здають кров для порятунку життя інших, за рік відбувається більше 2 тисяч здач крові.
Студенти, військові, правоохоронці, медики, робітники, підприємці, МНС-ники, водії, вчені ― в Умані здають кров представники всіх професій і різних вікових категорій. Заготівлю, тестування, переробку, зберігання, розподіл і реалізацію компонентів донорської крові, здійснює комунальне некомерційне підприємство «Уманський центр служби крові».

Життєво необхідні компоненти крові направляються за потребою до лікувальних закладів міста Умань, Уманського і прилеглих районів не лише Черкаської, але й Кіровоградської та Вінницької областей.

Через карантин кількість донорів крові значно зменшилася, відповідно й запаси компонентів впали до критичних. Разом з тим, кількість пацієнтів, які щодня потребують донорської крові та її компонентів, не зменшується.

Серед тих, хто відгукнувся за заклик здати кров для порятунку двох дітей, які вижили після страшної ДТП наприкінці травня, був і Олександр Поляченко, головний спеціаліст відділу охорони здоров’я Уманської міської ради, Почесний донор.

― Я не міг залишитися осторонь. Тому, коли дізнався, що потрібна перша резус-негативна група крові, відразу прийняв рішення про здачу, ― розповів донор.

Ця ситуація вкотре показала, що в Умані вкрай необхідно зберегти Центр служби крові. Адже лік життя людей часто йде на секунди, коли трапляється трагедія. Олександр розповів, що регулярно здає кров більше 20 років, і найбільша винагорода для нього — це знати, що його кров врятувала комусь життя.

З нагоди Дня донора крові КНП «Уманський центр служби крові» запрошує жителів міста та району здати кров. При бажанні, донором може бути кожна людина віком від 18 років, яка веде здоровий спосіб життя, повноцінно харчується та не має захворювань, що передаються через кров. Прийом донорів з 08.30 до 13.00 год. за адресою: м. Умань, провулок Аркаса (Урицького), 4, при собі мати паспорт громадянина України.

Тетяна Олександрова