Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2026093-v-ukraini-znajslasa-se-odna-vkradena-v-gollandii-kartina-zmi.html

До посольства Королівства Нідерланди у Києві 30 травня невідомий приніс картину авторства Ісаака Оуватера, під назвою «Nieuwstraat in Hoorn», 1784 року.

Як стало відомо «Громадському ТБ», чоловік отримав цю картину у подарунок декілька років тому. Увесь цей час вона перебувала у нього вдома.

З великою вірогідністю, вона є однією з тих робіт, які були викрадені з музею Західної Фрісляндії голландського містечка Горн у ніч на 10 січня 2005 року.

Два тижні тому чоловік приніс картину до мистецтвознавця, щоб отримати фахову консультацію щодо авторства, вартості та художньої цінності твору.

Саме під час такої консультації мистецтвознавець з’ясувала і повідомила власнику, що картина належить до викраденої десять років тому колекції.

Після цього чоловік відразу вирішив її повернути справжнім власникам. Повернута картина перебуває у дуже поганому стані і потребує реставрації.

Посольство Королівства Нідерланди у Києві планує якнайшвидше провести експертизу щодо автентичності картини.

Наразі працівники дипломатичної структури готують відповідні звернення до українських та голландських правоохоронних органів. Якщо експертиза підтвердить те, що картина справді належить до викраденої колекції з міста Горн, то цей витвір мистецтва вже буде п’ятим знайденим в Україні.

Нагадаємо, 14 березня в СБУ повідомили, що знайдено 4 картини, які були викрадені в січні 2005 року з голландського музею. Всього було викрадено 24 картини 16-17 століття і близько 70 виробів зі срібла.

Укрінформ.

Новини інформагентств

Читати всі новини...