Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

http://www.ukrinform.ua/rubric-economics/1995050-v-ukrzaliznici-viznali-so-sovkovij-slah-viavivsa-nadto-dorogim.html

Через неузгодженість спільної тарифної політики між Україною, Грузією, Казахстаном, Азербайджаном рух вантажів потягом в обхід Російської Федерації за маршрутом нового "шовкового шляху" на даний момент не є конкурентноспроможним. Про це журналістам розповів директор із вантажних перевезень і логістики ПАТ "Українська залізниця" Іван Федорко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На сьогодні, той тариф, який встановлений з кордону до станції Достик на кордоні Китаю та Казахстану, він є досить неконкурентоспроможним. Над цим тарифом треба працювати", - сказав він.

Федорко підкреслив, що для досягнення конкурентного тарифу на даному маршруті на 15 квітня в Одесі запланована зустріч представників України, Грузії, Казахстану, Азербайдажану, на якій планується проаналізувати всі недоліки маршруту та узгодити спільний тариф, який буде конкурентним.

"Зі свого боку Україна понизила тариф. Азербайджан і Грузія обіцяють його понизити. Треба працювати з Казахстаном, щоб він його понизив і вийти на той тариф, який буде конкурентспроможним", - наголосив він.

Федорко відмітив, що в разі узгодження тарифів перспектива використання даного маршруту зберігається.

"Коли в нас буде опрацьований конкурентноспроможний тариф, ми тоді поїдемо. Запити на перевезення вантажів у нас вже є: кондитерські вироби, цукор, казахське вугілля, м'ясо, сухе молоко, згущене молоко та інших товарів", - підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії - новий "шовковий шлях" - був презентований у морському порту Іллічівська 15 січня.

Наразі поїзд перебуває на станції Достик на кордоні Казахстану та Китаю. Через 6-7 квітня він може вирушити в зворотному напрямку знову як демонстраційний потяг.

Укрінформ.

Новини інформагентств

Читати всі новини...