Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

14

Ремонт дворових територій — це робота, яка не закінчиться ніколи, адже 90% житлових будинків в Умані були зведені у 60-80-х роках минулого століття і за пів віку прибудинкові дороги та тротуари вже добряче виробилися. Зважаючи на об’єктивну потребу і небагатий міський бюд­жет, зазвичай, в першу чергу, ремонтуються центральні міські дороги та
аварійно небезпечні ділянки.

Завдяки перерозподілу коштів міського бюджету, в серпні відремонтують дворові території за 13 адресами у середмісті Умані. До списку виконавців включено будинки по вулиці Горького: №№ 3, 5, 7, 9, 11/34, 9А, 7А, 5А, Грушевського, 32, Європейська: №№ 19/10, 46, 48, 54.

Зараз працівники ТОВ «Уманьдоррембуд» проводять підготовчі роботи під асфальтування. В дворах та на дорогах прибудинкових територій по вулиці Горького спецтехніка фрезерує старий асфальт в місцях пошкодження, просмолює місця майбутніх «латок» під новий асфальт. Важливо, що робітники дуже дбайливо ставляться до дворових насаджень. Водій фрезерувальної машини Василь Тарасюк просто ювелірно обертається у вузьких дворах, він скоординовує свою роботу з дорожниками, зрізає пошкоджене дорожнє покриття, не порушивши цілого шару асфальту. Колеги дуже високо оцінюють його фахові вміння і людські якості, адже чоловік опанував практично всю дорожню техніку, вміє філігранно працювати на всіх механізмах і дуже відповідально ставиться до своєї роботи.

15

Пані Наталя проживає в будинку по вулиці Горького з 1962 року. Пригадує, що з самого початку їхні двори були надзвичайно затишними, а будинки — чи не найкращими в Умані.
— Та з часом все сталося як завжди: труби полопали — асфальт розрили, а потім зробили абияк. І від «старості» дорожнє покриття вилущилося, зруйнувалося до ям, — розповідає Наталя Георгіївна. — Це добре, що зараз дороги у дворах відремонтують. Нам це дуже потрібно.

Під пильним контролем підготовчі роботи тримає міський голова Олександр Цебрій. Спілкуючись з мешканцями і робітниками запевнив, що це лише початок масштабних робіт по благоустрою прибудинкових територій.

— Мешканці багатоповерхівок постійно звертаються з приводу ремонту дворових територій, — розповів Олександр Цебрій. — Десь ямковість виникла з часом, а десь працівники водоканалу або теплокомун­енерго ліквідовували аварійні роботи чи прокладали труби і не відновили асфальтне покриття як належить. Тому, за першої можливості, виділили кошти з міського бюджету і зараз починаємо плановий ремонт. Я впевнений, що за кілька місяців ми зробимо таку роботу у всіх найбільш проблемних дворах і далі вже будемо підтримувати внутрішні квартальні і дворові дороги в нормальному стані. У відділі житлово-комунального господарства є план-графік виконання ремонту, а всі проблемні ділянки у нас заактовано. Є черговість, якої будуть дотримуватися дорожники. Що стосується дольової участі — ми залюбки підемо на зустріч тим ОСББ, де погодяться спільнокоштом виконати ремонт, адже міський бюджет дуже обмежений.

16

Зараз роботи здебільшого виконуються у середмісті, але ми не забуваємо про програму «Місто без околиць». За п’ять років, які я перебуваю на посаді міського голови, ми вже зробили ремонтні роботи різного масштабу на 220 вулицях міста: освітлення, асфальтування, тротуари. Ми робимо все можливе, щоб виконувався поточний і капітальний ремонт дорожнього покриття, ви бачите скільки нових тротуа­рів зроблено. Але попереду ще велика кількість роботи, яку ми разом з уманчанами повинні зробити. Там, де немає коштів, ми зараз робимо хоча б проектно-кошторисну документацію, щоб потім мати можливість брати участь в державних програмах і отримати кошти з державного чи обласного бюджету, долучитися нашими коштами і виконати необ­хідні роботи. Але останнім часом робимо все лише за кош­ти міського бюджету. Так, зараз вже зроблено проектну документацію на асфальтування вулиці Європейської, біля кафе «Серж», там, де діти мають іти до 5 школи. Загальний кошторис на той невеликий відрізок дороги склав 5 млн. грн. Як і на вулиці Матросова, там потрібно зробити відведення води, підняти пішохідну частину. Ми обов’язково зробимо там необхідні роботи, незважаючи на те, що левову частину міського бюджету нам довелося витратити на заходи по протистоянню поширенню COVID-19. Цей рік мав бути проривним, ми мали реалізувати велику кількість проектів, але якщо вибирати, то здоров’я уманчан набагато важливіше, тому знач­ну частину коштів ми екстреним порядком перерозподілили на нашу медицину. Проте, це нас не зупинить, ми будемо використовувати кожну вільну гривню на покращення благо­устрою Умані, тому що уманчани заслуговують на те, аби жити в комфортному сучасному місті.

Тетяна ОЛЕКСАНДРОВА