Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

12 травня в світі відзначили Міжнародний День медичної сестри.

2

Уманських берегинь – медичних сестер міських закладів охорони здоров’я привітав міський голова Олександр Цебрій:

— Серед усіх профе­сій, які є в медицині, наймило­серднішою і незамінною є медична сестра. Професія, якій ви присвячуєте кращі роки свого життя, насправді, вимагає жертовності та повної самовіддачі. Особливо ми всі відчули це у нелегкий час пандемії коронавірусу. Низький вам уклін за ваш невтомний труд, що межує з героїзмом, за ваш професіоналізм і вірність обов’язку – честь і шана. Дякую вам за любов, відданість і ваше велике серце. Бережіть себе!

Через карантинні обмеження традиційних святкових зборів з привітаннями та концертною програмою не відбулося, однак за сумлінну працю, високий професіоналізм, вірність професійній клятві й охорону людського життя та з нагоди професійного свята Подяки з нагоди Міжнародного Дня медичної сестри отримали: Людмила Рошко і Діана Цибульник (КНП «Уманський центр служби крові»), Оксана Бояр і Ніна Тетляшова (КНП «Уманський міський ЦПМСД»), Тетяна Катасонова і Юлія Чаплоуцька (КНП «Уманська дитяча лікарня»), Галина Запорожець і Оксана Франко (КНП «Уманський пологовий будинок»), Наталія Чиж і Вікторія Шевчук (КНП «Уманська психіатрична лікарня»), Галина Кожухівська і Наталія Приймак (КНП «Уманська стоматологічна поліклініка»).

3

Ювілейний, 30-й рік на одному робочому місці працює Лариса Гацюк

Сестра медична відділення екстреної медичної допомоги КНП «Уманська міська лікарня». Червонодипломною випускницею Богодухівського медичного училища прийшла вона працювати в приймальне відділення і жодного разу не пошкодувала про те, що обставини склалися саме так. Неодноразово її – висококласну і відповідальну медичну сестру «переманювали» на інші посади, запрошували в інші міста і країни, та вона кожного разу казала: «Не моє». Роботі з людьми завжди віддавала перевагу над роботою з паперами. Своїм професіоналізмом вона врятувала не одне людське життя, а своєю принциповістю і компетентністю здобула заслужену повагу і авторитет серед колег.

Через карантин не змогли прийняти вітання і відзнаки медичні сестри інфекційного відділення КНП «Уманська міська лікарня», адже перебувають нині в режимі самоізоляції. Вже другий місяць співробітники відділення працюють «вахтовим методом» і після зміни не повертаються додому, а відпочивають в готелі, щоб не наражати родини на небезпеку інфікування. Та про кожну з них сказали люди добре слово.

7

Лілія Насальська — старша сестра, справжня берегиня і господиня інфекційного відділення

Вона знає всі протоколи, призначення кожного пацієнта та життєві обставини кожної медсестри і лікаря. Вміє мовчати і сказати потрібне слово у потрібний час, бути другом, залишаючись мудрою помічницею і наставником. А ще вона вміє залишатися красивою за будь-яких обставин і прикрашати українською вишивкою все, до чого торкається її легка рука.

5

Яна Лановенко – відкрита, щира і надзвичайно відповідальна медична сестра

Ніколи не ділить роботу на свою і чужу. Вона знаходить добре слово для кожного пацієнта і вміє заспокоїти. Це особливо важливо у карантинні часи, адже люди хвилюються і за себе, і за своїх рідних. Можливо, саме тому хворі називають її «сонечко», а колеги – Яночка.

6

Інна Щербина — медсестра від Бога

У повному захисному екіпіруванні вона робить сестринську роботу з ювелірною точністю. Зізнається, що нервує кожного разу, але знає – відступати нікуди, тому що вона і її колежанки нині на передовій лінії боротьби зі смертельним недугом.

... В очах легенький спалах остороги,

В руках умілих — все до ладу тут.

Десь там, в палаті, за сумним порогом

Від неї конче, допомоги ждуть.

Тому нехай зникає чи маліє

У хворих біль, лишень зайдеш до них.

Життя, медсестро, — це висока мрія,

І боротьба на вигинах крутих.

...В халаті чистім, як погожа днина,

Струнка, статечна, ніжна, осяйна

Зайшла в палату медсестра.  Людина!

А разом з нею — радість і весна.

Аліна Коваленко