Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

СОЦІАЛЬНА підтримка тих, хто захищає УкраїнУ

252 АТОВЦІ ВЖЕ
ОТРИМАЛИ ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ

Соціальний захист уманчан-учасників АТО/ООС — один із найкращих в області: 735 осіб мають змогу скористатися 13-ма міськими програмами, що охоп­люють різні сфери діяльності. Про це говорили минулого тижня на підсумковому засіданні Центру допомоги учасникам АТО/ООС.

8

— Вже майже шість років, як розпочалась збройна агресія Росії на території Донбасу. Українці відважно стали на захист незалежності країни та свободи свого народу, — звернувся до присутніх в залі атовців, волонтерів, керівників міських служб та відділів мер Олександр Цебрій. — Міська влада приділяє особливу увагу учасникам бойових дій на сході країни, по максимуму в міру бюджетних коштів і людських зусиль вирішує проблеми і створює належні умови для наших захисників. Завжди на особливому місці родини загиблих уманчан.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Кучер детально зупинилася на усіх програмах, озвучивши виконану роботу за останній рік.

9

За кошти міського бюджету відповідно до соціальної допомоги «Турбота» учасникам АТО/ООС встановлено такі пільги:

75% відшкодування вартості оплати житлово-комунальних послуг; 100% на оплату за користування квартирним телефоном і радіоточкою; відшкодування вартості ритуальних послуг на поховання учасників АТО/ООС та встановлення надгробку; безкоштовне харчування дітей учасників АТО в навчальних закладах та під час їхнього оздоровлення в літньому таборі «Мрія»; можливість отримати одноразову матеріальну допомогу; безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті; оздоровлення дітей учасників АТО/ООС; виплата стипендії дітям загиблих учасників АТО; подарунки з нагоди знаменних та пам’ятних дат України дітям та членам сімей загиблих учасників АТО; придбання приладів обліку холодної води; придбання санаторно-курортних путівок; безкоштовне навчання дітей у школі мистецтв та позашкільних гуртках; здійснення психологічної реабілітації.

10

Також з 2016 року започатковано соціальну стипендію у вищих навчальних закладах, зок­рема її отримують 179 осіб цієї пільгової категорії.

11

Забезпечення земельними ділянками учасників АТО для міської влади є пріоритетним питанням. На контролі перебувають 922 заяви, виділено 356 земельних ділянок, 252 особи вже отримали їх у власність.

З 2014 по 2019 роки 15 осіб учасників АТО/ООС, сімей загиб­лих отримали кошти на прид­бання житла. Пільговим кредитуванням скористались 4 учасники, на що з міського бюджету залучено майже мільйон гривень та 215 тисяч — з обласного.

— Ці люди пройшли війну, окопи, обстріли й поранення. У кожного загострене почуття справедливості. Вони по-іншому сприймають життя, — акцентував увагу посадовців міський голова Олександр Цебрій. — Неод­норазово наголошував і ще раз повторюю — питання ветеранів, прохання атовців, особливо коли йдеться про їхні законні права, необхідно тримати на чесному, системному контролі, а їхні проб­леми – оперативно вирішувати.

Олена САМОТОКА