Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Здоров’я жінки і дитинибуло
і залишається в пріоритеті міської влади

В останній січневий день Павлина Зозуля народила донечку. 2 кілограми 850 грамів, 50 сантиметрів, здоровенька. Вартість пологів, а це 4 тисячі 300 гривень, жінці оплатив міський бюджет. Породілля є однією з 1591 уманчанок, які скористалися програмою «Безкош­товні пологи», що діє в нашому місті з травня 2017 року. Відтоді міська казна зі згоди депутатів виділила на ці потреби 1 мільйон 485 тисяч гривень.

«Цьогоріч із 1 квітня таку пос­лугу нарешті обіцяє надавати держава через Національну службу здоров’я. Тому місто запланувало виділити на ці потреби 200 тисяч гривень – на перший квартал», — дає роз’яснення керівник пологового будинку Олег Семенда.

45

Турбота про здоров’я жінки і дитини — це не популізм міської влади, а конкретикою підтверд­жена дія. Системна і надзвичайно потріб­на. Свого часу гостро постало питання про необхідність придбання нового сучасного апарату ультразвукової діагностики для обстеження уманчанок. Міський голова Олександр Цебрій переконав колег-депутатів і спільно зробили соціально важливий крок. Мільйон гривень з міського фінансового «кошика» коштував УЗД-апарат «Voluson P8». Високоточний спеціалізований сканер елітного класу для акушерства та гінекології відтоді зірко стоїть на сторожі здоров’я уманчанок - на ньому вже обстежено 16 тисяч жінок.

3

«Це перший мер, який звернув увагу на уманську медицину, - стверджують досвідчені акушер-гінекологи, які віддали цій галузі не один десяток літ. І додають: — Така позиція міського голови викликає повагу».

«Чесно зізнаюсь: до кінця не вірила, що дослідження на такому супер-апараті проводять безкоштовно. Та ось потрапила до кабінету УЗД, сама переконалась», - з приємним подивом ділиться уманчанка Марина, з нею розмовляємо в жіночій консультації. Жінка в гарному настрої — «Voluson» не виявив відхилень у її здоров’ї.

«Над виявленням патології у жінок, у тому числі вагітних, працює три досвідчених фахівці ультразвукової діагностики — розповідає завідувач жіночою консультацією Тетяна Соколова. — Щодня до кабінету УЗД звертається понад 25 уманчанок».

Спектр патологій, який може виявити експерт жіночого здоров’я «Voluson» у партнерстві з лікарями-спеціалістами, широкий. «Якщо коротко — це більшість гінекологічних захворювань жіночої статевої сфери, а також можливі відхилення в розвит­ку плоду», — пояснює УЗД-фахівець Леся Васильчук.

5

2834 жінки обстежено на сучасному апараті кальпоскоп МК-200 з відеосистемою — його також придбали за кошти міського бюджету вартістю 113 тис. грн. Дос­відчений лікар акушер-гінеколог Валентина Білозор, яка приймає в кабінеті патології шийки матки в жіночій консультації Уманського пологового будинку, розповідає, що 15-річного віку кольпоскопом доводилося послуговуватися в кабінеті патології шийки матки до кінця 2017 року. Коли ж міські обранці вирішили придбати сучасний медичний апарат, щоб він надійно вартував здоров’я уманчанок, фахівці наголосили: «Тільки обов’язково з комп’ютером і відеосистемою». Відтоді лікар Валентина Білозор і акушерка Олена Семенко, приймаючи чергову пацієнтку, пропонують їй подивитися «кіно». Це коли людина сама має змогу спостерігати, в якому стані знаходиться один з найважливіших органів жіночої репродуктивної системи. «Це схиляє жінок до більшої відповідальності за стан свого здоров’я, до суворішого виконання всіх лікарських рекомендацій. Відмов від лікування практично не трапляється», — додає Валентина Йосипівна.

Отож влада попіклувалася, щоб уманська медицина мала необхідне сучасне обладнання для турботи про здоров’я жінки. Самі уманчанки теж мають обов’язково знайти час, щоб подбати про себе. Нагадуємо, що обстеження в кабінетах ультразвукової діагностики та патології шийки матки для жіночого населення міста Умані проводяться безкоштовно за направленням лікаря акушер-гінеколога. Довідки з цього приводу отримуйте по телефону 04744 3 48 74.

Валентина МИКОЛЕНКО