Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Погода

DSCN5044

З ранньої весни не припиня­ються в Умані роботи по благо­устрою. Уманчани не могли не помітити, як вздовж централь­ної вулиці міста та й на інших, зокрема, Шевченка, Героїв Сталінграда, Жовтневої революції, обрізають дерева. Цьогоріч це не звичайна санітарна обрізка. Фахівці за допомогою спецтехніки та відповідного інструмен­ту якісно проводять роботи по кронуванню дерев кулеподібної форми. Це ще один крок, спря­мований на покращення естетич­ного вигляду міста та наближен­ня його до рівня європейського. Звичайно, процес потребує до­даткових коштів.

— На особистих зустрічах, які проходять в мікрорайонах міс­та, мене часто запитують, за які кошти проводиться благоустрій. Це робиться за кошти небайду­жих громадян, — коментує вико­нуючий обов'язки міського голо­ви Олександр Цебрій. — Зокрема, зобов'язання по кронуванню де­рев взяла на себе громадська ор­ганізація «Рідна Умань».

— Це подобається людям, — говорить депутат міської ради від «ВО «Батьківщина», голова ГО «Рідна Умань» Сергій Семененко. — Всі дерева, які в пла­нах обрізки по місту, будуть кронуватися. Затрати ж підрахуємо по завершенню цього процесу.

DSCN5198

Щоб крони дерев набули ку­лястої форми та стали окрасою міста, обрізку потрібно проводити хоча б два рази на рік і щонаймен­ше щороку упродовж 3-4 років. Тому потрібно буде й надалі вишуковувати кошти на ці потреби.

Як зазначив очільник міс­та, паралельно із кронуванням наводять лад в окремих мікро­районах міста. Комунальники, колективи підприємств, органі­зацій і просто небайдужі містя-ни вносять свою частку у загаль­ну справу. І результат помітний: буквально за лічені дні оновив­ся мікрорайон по вул. Леніна.

Ініціатива та участь приватного підприємця, активного громад­ського діяча Сергія Кисляка та його колег була підтримана меш­канцями мікрорайону. 12004850 1632081887079474 8183642157597635257 nСпільни­ми зусиллями очистили терито­рію від сміття, вирівняли дорогу, вирубали старі дерева. Подібні заходи провів приватний під­приємець Юрій Дробілко в мі­крорайоні вул. Пролетарської. Зокрема, вирізав дерева в до­шкільній установі № 25.

— Така співпраця і є запору­кою розвитку міста,— говорить Олександр Цебрій.

Але при цьому в Умані ще залишається чимало брудних закапелків та стихійних сміттє­звалищ, які псують загальну кар­тину. Звісно, насмітили там не інопланетяни і навіть не кияни чи вінничани, а наші з вами сусіди, родичі, знайомі, колеги — сло­вом, уманчани.

За прибирання та очищен­ня міста від сміття відповіда­ють комунальні служби, проте комфорт, чистота і затишок - це спільна турбота кожного із нас. Однозначно: смітити легше, аніж прибирати. Та, на жаль, існує дивна закономірність, що приби­рають не ті, хто смітить.

Олександр Володимирович вкотре нагадав стару як світ іс­тину:

— Чисто не там, де прибира­ють, а там, де не смітять. І кож­ному треба починати із себе: лю­бити своє місто, вулицю, на якій живеш, поважати працю інших — мабуть, це і є найперша сходинка до вершини патріотизму.

А ще в передвиборчий пе­ріод очільник міста радить всім політичним та громадським дія­чам замість того, щоб витрача­ти кошти на рекламу на білбор-дах, на друковані видання та обливання одне одного брудом, краще спрямувати їх на благоу­стрій міста.

С.КОЗІЄНКО.