Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

Щоб мінімізувати ризик зараження і поширення коронавірусної інфекції серед жителів Умані, поминальні дні 25 - 27 квітня переносяться на Троїцьку поминальну суботу 6 червня.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення:

• з 24 по 27 квітня 2020 року обмежити в’їзд у м. Умань громадян і транспортних засобів. Це правило не стосується осіб, які проживають або працюють у нашому місті;

• рекомендувати уманчанам на період з 24 по 27 квітня не виїжджати для відвідування поминальних заходів за межами міста;

• обмежити доступ громадян на міські кладовища у період з 25 по 27 квітня, крім здійснення поховань;

• у ці дні припинити рух транспорту до кладовищ, крім вантажних автомобілів, спецтехніки та транспорту, задіяного в обрядах поховання.

Нижче наводимо звернення представників найбільших в Умані релігійних конфесій з приводу вшанування поминальних днів.

1

Протоієрей Олександр ГРИНЬКО, настоятель Свято-Троїцької церкви ПЦУ

Православна церква України завжди дбає не лише про духовне, а й фізичне здоров’я кожного віруючого. А тому ще на початку квітня Синод ПЦУ під головуванням Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, прийняв рішення перенести відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня. Це можна зробити на Троїцьку батьківську поминальну суботу 6 червня.

Подія перенеслася не на тиждень чи два, оскільки немає впевненості, що небезпека мине у такий короткий проміжок часу.

Тому наша церква закликає мирян помолитися за померлих рідних із домівки, а не біля їхніх могил, як зазвичай. Бо де б ми не були, наша любов долинає молитвою у даровану людині Христовим Воскресінням вічність, куди відходять душі спочилих.

2

Отець Дмитро БЕЛЕЙ, настоятель громади Собору Пресвятої Богородиці УГКЦ

Українська Греко-Католицька Церква є солідарною з Православною Церквою України у питанні проведення різних Пасхальних богослужінь під час карантину. Тому ми просимо залишатися вдома в часи пасхального поминання своїх померлих родичів – так званої Радониці – та відвідати могили своїх рідних 6 червня, у Свято-Троїцьку поминальну суботу.

Христос каже: «По тому пізнають усі, що ви є мої учні, як матимете любов між собою» /пор. Йо.13:35/. В умовах сьогодення Блаженніший Святослав – Отець і Глава УГКЦ – пропонує так розуміти ці слова: «По тому пізнають всі ті, які не вірять в Бога, не ходять до церкви, що ми є християни, якщо ми з любов’ю до ближнього згідно мандату свого сумління будемо виконувати правила карантину».

Ласкаво прошу бути свідомими християнами та зразково, у громадянський і релігійно-духовний спосіб пережити ці святкові дні.

3

Протоієрей Вадим Паєвський, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці

У православних християн є давня і зворушлива традиція: іти на кладовища до могил своїх рідних і близьких, молитися за упокій, поєднуючи молитви за спочилих із радісними пасхальними піснеспівами. Цей обряд так і називається у церковній традиції — Радониця. Чи, як кажуть у нашій місцині, «Проводи».

Цьогорічні Проводи припадають на складний для всього людства період. Зважаючи на карантинні заходи, закликаю всіх утриматися від відвідування кладовищ у провідні дні. Помолитися за упокій можна вдома або індивідуально у храмі, дотримуючись всіх необхідних заходів безпеки. А відвідання кладовищ та звершення духовенством заупокійних молитов біля могил православних християн відбудеться у Троїцьку батьківську поминальну суботу, яка припадає у цьому році на 6 червня. Будемо сподіватися, що на той час керівництво країни матиме підстави для пом’якшення карантинних заходів.

Підготувала Альона БІЛАН