Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Щоб мінімізувати ризик зараження і поширення коронавірусної інфекції серед жителів Умані, поминальні дні 25 - 27 квітня переносяться на Троїцьку поминальну суботу 6 червня.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення:

• з 24 по 27 квітня 2020 року обмежити в’їзд у м. Умань громадян і транспортних засобів. Це правило не стосується осіб, які проживають або працюють у нашому місті;

• рекомендувати уманчанам на період з 24 по 27 квітня не виїжджати для відвідування поминальних заходів за межами міста;

• обмежити доступ громадян на міські кладовища у період з 25 по 27 квітня, крім здійснення поховань;

• у ці дні припинити рух транспорту до кладовищ, крім вантажних автомобілів, спецтехніки та транспорту, задіяного в обрядах поховання.

Нижче наводимо звернення представників найбільших в Умані релігійних конфесій з приводу вшанування поминальних днів.

1

Протоієрей Олександр ГРИНЬКО, настоятель Свято-Троїцької церкви ПЦУ

Детальніше...

1

Отець Олександр, протоієрей Свято-Троїцької церкви

З усіх великих християнських свят Воскресіння Христове або ж Великдень найбільш давнє, урочисте і радісне. Воно символізує воскресіння з мертвих Сина Божого Ісуса Христа, який помер за гріхи людей. Своїм воскресінням він переміг смерть та вселив у людські серця надію. Це тріумф життя над смертю, добра над злом, святості над гріхом. любові над ненавистю.

Детальніше...

1

На великий піст припадають три значні православні свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці, Лазарева субота і Вхід Господній у Єрусалим. Тож поговорімо про них.

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Цього дня віряни вшановують пам’ять про те, як Архангел Гавриїл з’явився Діві Марії в Назарет і сповістив, що їй випало зачати від Духа Святого і народити немовля. Дитина, що народиться, назветься Сином Божим і стане Спасителем людства. Марія покірно прийняла волю Божу.

Детальніше...

1

Отець Олександр,  протоієрей Свято-Троїцької церкви

Сьогодні вкрай важливо зберігати спокій і душевну рівновагу, аби впоратися з тілесними і духовними випробуваннями та допомогти нашим ближнім. Долучаючись до заклику Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, ми поділяємо крайню стурбованість та усвідомлюємо всю складність нинішньої ситуації.

Детальніше...

 

Свято-Троїцька церква розуміє усю небезпеку, яку несе коронавірусна інфекція, тому невідкладно розпочала профілактичні заходи.

Детальніше...

1

Отець Олександр, протоієрей Свято-Троїцької церкви

Щорічно 22 березня православні християни вшановують пам’ять Сорока святих, які віддали своє життя за любов до Ісуса Христа. Свято має кілька назв: Сорок святих, Сорока мучеників, Великомучеників Севастійських.

Детальніше...

12

Отець Олександр, протоієрей Свято-Троїцької церкви

2 березня, у понеділок, для православних християн розпочнеться Великий піст, який триватиме 48 днів та завершиться у суботу 18 квітня — напередодні Великодня.

Детальніше...

Стрітенська свічкамає цілющу силу

12

Отець Олександр, протоієрей Свято-Троїцької церкви

Щороку 15 лютого православні християни відзначають свято Стрітення Господнього – одне з дванадцяти найважливіших свят у церковному календарі. Зі старослов’янської мови назва Стрітення означає «радість», «зустріч».

Відповідно до Старого Завіту, жінці, яка народила хлопчика, впродовж 40 днів було заборонено входити в храм. А коли цей термін мине, в знак подяки варто принести Господу вдячну й очисну жертву — однорічне ягнятко, а на відпущення гріхів — голуба.

Детальніше...

ПРОСТА РОЗМОВА ПРО НЕПРОСТІ РЕЧІ

Майдан 2013 року змінив вектор розвитку України та серця її громадян. Стало важливим, яку мову чуємо з вуст наших співвітчизників, продукцію якої країни споживаємо, більше не в дикість одягнути вишиванку або вивісити біля свого будинку Державний Прапор. Українці чи не вперше за довгі роки відкрито прагнули до свого — українського.

2

Детальніше...