Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

Банери

Уманська зоря

Останні публікації

Погода

Діяти, доки не закінчиться війна

В 2014 році, коли Донбас сколихнув всю Україну, люди допомагали хто чим міг. Майже одразу, в червні 2014-го, в Умані утворився один з найбільших волонтерських центрів допомоги армії — ГО «Закон і справедливість». Везли хлопцям все: їжу, одяг, збирали на каски, засоби захисту.

16

 

Очолив центр тоді я, а першими, хто підставив дружнє плече і став на довгі роки волонтером, були В’ячеслав Зозуля, Алла Дубіна, Олександр Вовк, Іван Кузьменко та інші.

Станіслав Блажчук тільки-но закінчив школу. Запальне серце вісімнадцятирічного юнака відразу кинулося до роботи, а її було — не початий край. Усі чотири роки вій­ни він надійно тримав тил нашим захисникам. Стас завжди був при штабі, жодна відправка на фронт не проходила без його участі. Дивлячись на цього юнака і ми, дорослі чоловіки, починали швидше ворушитись. Це ж для них, наших дітей, ми бережемо Україну, не вони нас, а ми їх — молодих, майбутнє нашої держави — маємо захищати. Восени 2018 року хлопець приймає доленосне для себе рішення — не витримав, пішов і сам до війська, записався в морську піхоту. Тепер возимо допомогу на фронт і йому.

17

Потреби для армії з роками змінювалися. Жоден українець не сподівався, що прийдеться воювати з сусідом, війна застала зненацька, а тому перші роки становлення української армії, без перебільшення, лягли на плечі волонтерів: засоби особистої гігієни, ліки, одяг аж до спідньої білизни, згодом у хід пішла домашня їжа — вареники, вінегрети, сушені овочеві набори, консервація. Та в штабі розуміли: цим ворога не здолаєш, зусилля потрібно сконцентрувати на засобах захисту. Саме так і розпочалася основна робота з виготовлення засобів маскування (сітки, «кікімори», масккостюми), саморобних приладів, що врятують життя.

19

Для більшої користі від роботи взяли конкретний напрямок — Маріупольський. Кожні 2 тижні завантажена машина вирушала до військових. Першою була Волноваха, далі — Попасна, Широкіно, тоді ще наше Дебальцеве та інші пункти.

Транспорт часто давав Іван Осокін, а за водія не раз був Володимир Слонський. Якось в одній з перших поїздок ми разів зо п‘ять ламалися. Це була важка дорога, 36 годин їзди без сну. Але на душі ставало світло, коли ми бачили підтримку й допомогу чужих нам людей, допомагали кожного разу, як зазнавали поломки.        

Якщо коротко, то за період роботи з 1 червня 2014 року по 10 грудня 2019 року наші волонтери на фронт відправили: продукти — 75 т; теплий одяг: светри — 400 шт. теплий одяг спідній — 100 комп., термобілизна — 10 комп., кожухи — 31 шт., спальні мішки — 16 шт., каримати — 17 шт., ковдри —15 шт., бушлати — 49 шт., ватні штани — 54 шт., матраци — 35 шт., буржуйки — 195 шт., пелети — 2 т; маскувальні костюми: «кікімори» зимові — 111 шт., пристосування — 23 види + 2 на випробуванні, загалом на фронт відправили 4779 шт., намети — 4 шт., запасні частини на 10 000 тис грн; слюсарний інструмент — 580 кг, кунги (теплушки) — 2 шт., 2 автомобілі, електрообладнання, душові та умивальники на 30 осіб, піддони — 800 шт., пінопласт — 6 м3, ємність для води — 2 м3 і 3,5 м3 — 2 шт., насос водяний, генератори — 4 шт., бензопили — 7 шт., радіостанції — 3 шт., один квадрокоптер, біноклі — 12 шт., прилади нічного бачення — 3 шт., інструмент «шансовий», 1500 м електрокабелю, пральні машини — 14 шт., маскувальні сітки — 37 шт., газові пальники — 17 шт., газ. балони — 50 шт., 1500 кг медикаментів, інвалідні візки — 4 шт., монітори — 11 шт., перескопи — 79 шт.

18

Бути волонтером важко, але якщо вже взяв тягар, то май силу донести. Наш волонтерський центр допомоги армії ГО «Закон і справедливість» діятиме доти, доки не закінчиться війна, доки останній ворог не залишить українську землю. Ми дякуємо уманчанам та жителям Уманського району за допомогу. Бажаємо всім міцного здоров’я, успіхів у житті, а для всієї країни — перемоги! Слава Україні!

Євген ПУХАЛЬСЬКИЙ,

керівник волонтерського центру допомоги армії

ГО «Закон і справедливість»