Передплатна кампанія - 2020 триває! Наш індекс: 61250.

b_820_820_16777215_00_images__.jpg

3 вересня на позачерговій сесії Уманської міської ради міський голова Олександр Цебрій вручив ключі від службового житла родині молодих спеціалістів: лікарям Павлу та Ірині Шандрам які працюють в міській лікарні.

У червні 2020 року на засіданні виконкому було затверджено перелік спеціалістів та фахівців, які мають право на отримання службового житла (сфера охорони здоров’я — 6 посад, сфера освіти — 3 посади, комунальна сфера — 5 посад). За процедурою, після розгляду заяв та подання пакету документів, виконавчий комітет Уманської міської ради приймає відповідне рішення про передачу службового житла у користування визначеним спеціалістам.

Павло Шандра — хірург, його дружина Ірина — рентгенолог, рік тому у них народився хлопчик і подарунком родині до його першого дня народження стала службова квартира. Зараз вони живуть в орендованій, мріють про власну і поступово будуть ремонтувати службову, адже до неї треба докласти багато роботи і коштів.

Павло та Ірина родом з Монастирищенського району, навчалися у Вінниці і дуже зраділи, коли за розподілом потрапили до Умані. Їм подобається місто, подобається робота, та й батьки недалеко, адже їх допомога поки що дуже важлива молодій родині.

Поки Ірина перебуває в декретній відпустці, Павло щодня набуває досвіду і практики як лікар-хірург хірургічного відділення КНП «Уманська міська лікарня». Свою роботу молодий чоловік вважає найкращою, з великою повагою ставиться до старших колег і зі співчуттям до пацієнтів. Шкодує, що через карантин кількість пацієнтів у відділенні зменшилася. Люди відкладають відвідування лікаря, а потім уже звертаються з гострими станами. До всіх без виключення пацієнтів лікарі і під час карантину, і до нього та й після нього, вважає Павло Шандра, ставляться за медичним протоколом, оглядають людей лише у повному протиепідемічному захисті з усіма пересторогами. Для Павла період коронавірусної пандемії став зоною особливої відповідальності. Адже в жодному разі не можна було б «принести» вірус додому, до маляти. Тому всі заходи санітарної безпеки, він особисто, виконував і виконує з надзвичайною ретельністю, так як це роблять в хірургії.

Молодий хірург розповів, що під час навчання в медичному університеті про епідемії і пандемії говорили не дуже детально і здебільшого аналізували їх як явища, які вже минули для людства. Хірургів більше готували до війни, до порятунку поранених і захисту країни від зримого ворога. Ніхто не міг передбачити такого спалаху і такого охоплення. Тому сьогодні, як і всі медики, поряд з основним фахом хірург Павло Шандра поглиблює свої знання вірусології та особливостей роботи в умовах пандемії COVID-19.

Надання службової квартири, на думку лікаря, це хороший стимул залишатися в Умані. Адже заробітна плата медиків-початківців не дуже висока, тому молода родина рахує кожну копійку. Після того як переселяться у виділене житло, в родинному бюджеті залишатиметься більше грошей ніж тепер, адже орендоване житло нині в Умані не дешеве. Цю новину дуже позитивно і обнадійливо сприйняли й інші молоді медики Умані, серед яких є й друзі і однокурсники подружжя Шандрів. Службове житло — це хороша ознака того, що влада міста і адміністрація закладу дійсно турбуються про молодих фахівців.

Тетяна ОЛЕКСАНДРОВА

 

Останні публікації